Sztab utworzony już po raz trzydziesty zagrał w dniu 30.01.2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim. Celem tegorocznej zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Szefem sztabu był p. Daniel Brożek w-ce Prezes Zarządu Okręgowego TPD w Toruniu.

17 wolontariuszy wraz z opiekunami zbierało pieniądze do puszek od godz. 8.00 na terenie miasta i gminy. Do zbiórkowej akcji włączyli się : Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie,Świetlica Socjoterapeutyczna, Przedszkole Publiczne, Dom Dziennego Pobytu, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim, Centrum Rekreacji i Sportu, Radny Rady Miejskiej i M-GOK. O godz. 17.00 w sali widowiskowej M-GOK odbył się koncert finałowy z udziałem młodych artystów z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Na scenie Domu Kultury zaprezentował się jako pierwszy zespół taneczny „FAN” ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod kierunkiem p. Katarzyny Grabowskiej. Następnie wystąpił zespół wokalno instrumentalny „COVER BAND” ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wraz ze swoimi opiekunkami p. Olą Góralską i p. Martą Zielińską. Zespół w składzie: Julia Chwiećko, Martyna Ernest, Jagoda Wesołowska, Julia Wujec, Lena Woźniczka, Magda Kempińska, Maja Krassa i Amelia Redman zaprezentował znane i lubiane polskie oraz światowe przeboje, np.: „Ale jazz” , „Kocham wolność”, „Somebody”, „Kolęda dwóch serc”. Solistki Julia Chwiećko i Lilka Chwiećko zaśpiewały m. in.: „Kawiarenki”, „ Choć pomaluj mi świat, „Gołębi song”. Na kowalewskiej scenie gościnnie wystąpił p. Mirosław Deredas z Nowego Miasta Lubawskiego, który zaśpiewał utwory Krzysztofa Krawczyka i Elvisa Presleya. Wszystkie występy zostały przyjęte gromkimi oklaskami. Między artystycznymi występami odbywały się licytacje gadżetów WOŚP, upominków od darczyńców: przeloty motolotnią z p. Grzegorzem Grabowskim, pizze z Pizzerii Danoi, vouchery salonu „ FIRANEX” z Golubia-Dobrzynia i Torunia p. Anny Beck, przepyszne pączki upieczone i ufundowane przez p. Stanisławę Blunkowską, gadżety z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, piękna ozdoba z kwiaciarnii „Lawenda”, obrazki i ozdoby ufundowane przez anonimowych darczyńców. Można było również za przysłowiową złotówkę wrzuconą do puszki WOŚP nabyć książki przygotowane przez Bibliotekę Miejską .

Na zakończenie dnia odpalone zostało „Światełko do nieba” przez strażaków OSP w Kowalewie Pomorskim.

Pięknie dziękujemy za ofiarność, zaangażowanie i pomoc : pracownikom M-GOPS, strażakom OSP, wszystkim wolontariuszom, nauczycielom, darczyńcom. Szczególne podziękowania sztab WOŚP składa p. Hannie Kalinowskiej Radnej Rady Miejskiej za przygotowanie poczęstunku w ramach wolontariatu dla wszystkich , którzy brali udział w 30. Finale WOŚP w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Dzięki WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREGO SERCA

SZTAB WOŚP