Narodowe Czytanie Kordiana Juliusza Słowackiego📖🇲🇹
Dwunasta odsłona akcji „Narodowe Czytanie” odbyła się 6 września 2024 r. w Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Tegoroczną lekturą był„Kordian” Juliusza Słowackiego. Zgromadzonych powitała p. Barbara Niewidział dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim.
W kowalewskiej placówce w akcję „Narodowe Czytanie” 2024 włączyli się p. Jacek Żurawski Burmistrz Kowalewo Pomorskie ,p. Ryszard Konopka Czytelnik kowalewskiej biblioteki, p. Maria Nowatka przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim , uczestnicy Dziennego Domu Pobytu w Kowalewie Pomorskim. Fragmenty scen dzieła odczytała młodzież z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim . Podczas Akcji Narodowego Czytania obecni byli przedstawiciele władz miasta, działacze społeczni, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, młodzież szkolna oraz czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim.
Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji „Narodowe Czytanie” okazał się Quiz związany z tematem twórczości Juliusza Słowackiego i słodki poczęstunek. Całej akcji towarzyszyła wystawa pn.”Słowacki w ilustracjach” oraz akcja Bookcrossing.
Każdy chętny Uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową zakładkę Narodowego Czytania.
Na zakończenie zgromadzeni na uroczystości mogli odcisnąć okolicznościową pieczęć, która będzie dostępna w Miejskiej Bibliotece dla osób, które chciały by przyjść ze swoim egzemplarzem „Kordiana”.
Zapraszamy na następną edycję „Narodowego Czytania”. Do zobaczenia za rok!
📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚