Czytaj, rozwijaj skrzydła i leć, pod takim hasłem odbyło się wtorkowe spotkanie z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim, a uczestnikami spotkania byli podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim. Literatura dziecięca jest skarbnicą wiedzy.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką. Bajki oswajają dzieci z ich emocjami, pragnieniami i uczą samodzielnie mierzyć się ze światem. Dziecko w bajce odnajdzie odpowiedzi i rozwiązania na trapiące go problemy. Bajka nie podsuwa gotowych pomysłów ani rad, tylko ułatwia i pozwala młodemu czytelnikowi na samodzielną ocenę sytuacji i uczy wyciągać z tego wnioski. Tematem przewodnim lekcji bibliotecznej było; dlaczego warto czytać książki i jak ważne są marzenia. Uczestnicy pozostawili pamiątkę w bibliotece umieszczając swoje marzenia na piórkach, które samodzielnie wykonały i przykleili na Skrzydłach Wyobraźni . Kolorowe piórka, stały się częścią WIELKICH SKRZYDEŁ WYOBRAŹNI, które będą przypominały czytelnikom o tym, że czytanie rozwija wyobraźnię i każdy ma marzenia.