To już kolejna edycja Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim w tym roku akcja przebiegała pod hasłem. Czytanie Wzmacnia

Ta odsłona ważnej akcji propagującej wartość obcowania z książką przyniosła dużo wrażeń. Tegoroczna edycja odbyła się w czwartek 7- października. Licznie przybywający w tym dniu do biblioteki goście – nasi czytelnicy, przyjaciele, uczestnicy DKK i wszyscy, którzy mieli ochotę przeżyć coś niecodziennego – mogli wybierać spośród kilku propozycji.

Już wczesnym popołudniem Nasze spotkanie rozpoczęli uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim wraz z pozostałymi młodymi Czytelnikami biblioteki, brali udział w atrakcjach, które przygotowała nasz placówka . Uczestnicy podzielili się na pięć drużyn i wybrali sobie nazwy ; Nie ma lepszych, Kubuś i miód, Kawika, Harry, Grupa Balonów. Do ich zadań należało wybrać książkę z ulubionym bohaterem, drużynowo stworzyć ilustracje do wybranej pozycji książkowej, dodatkowo stworzyć element – rekwizyt związany z tytułem , kolejną konkurencją był bieg na czas z książką , a ostatnią odgadnij tytuł czytanego fragmentu Bajki.

Podczas tej Nocy Bibliotek należało pogłówkować, złamać kilka tytułów, wykazać się talentem plastycznym, sprawnością fizyczną i wiedzą czytelniczą. Na szczęście wszystkim udało dobrnąć do końca spotkania po słodkim poczęstunku czytelników odwiedził autor książek pan Dariusz Rozwadowski. Młodzież miała okazje zadawać pytania oraz wysłuchać opowieści o pisaniu tworzeniu i o samym autorze Nad przebiegiem zadań czuwała drużyna sędziowska pani Danuta Kołodziej, pan Wiktor Kamiński. Zadania były wspaniałą przygodą, co udowodnili wszyscy uczestnicy podczas tej Nocy Bibliotek. Na koniec spotkania zwycięska drużyna otrzymała książki wraz z upominkiem i dyplom, pozostałe drużyny otrzymały upominki wraz z dyplomem. A my dostaliśmy pudełko z podziękowaniem za tę Noc. Dziękujemy wychowankom i wychowawcom Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim .

O 18.30 rozpoczęło się spotkanie autorskie z panem Dariuszem Rozwadowski – autorem książek; Kościół w obliczu Rewolucji, Bohaterowie upodleni, Marksizm Kulturowy…..

Pisarz opowiedział zgromadzonym czytelnikom o swojej drodze twórczej, inspiracjach, przyjaźniach, fascynacjach czytelniczych, kartkach przepełnionych notatkami, o swojej codzienności, godzeniu pracy zawodowej z pisaniem, współpracy z wydawnictwem, bohaterach i pomysłach na kolejne książki. Pan Darek podjął także dialog z publicznością, złożył autografy i zapozował z czytelnikami do pamiątkowych zdjęć. W bibliotece posiadamy w swoich zbiorach dwie pozycje autorstwa pana Darka zachęcamy do wypożyczenia. Pan Darek udostępnił Miejskiej Bibliotece komplet swoich książek przeznaczonych do sprzedaży, książki można zakupić w godzinach pracy biblioteki.

Ostatnim punktem programu Nocy Bibliotek było udostępnienie dla młodych uczestników naszej Akcji biletów z kodem i hasłem do wyświetlenia filmu Operacja Człowiek w czerni na podstawie książki Biuro detektywistyczne nr 2 z kategorii Kino familijne .

Imprezie towarzyszył kiermasz książki za 1 zł oraz przygotowana została Akcja DAJ ŻYĆ KSIĄŻCE -podziel się książką.

Mamy nadzieję, że nasi goście wrócą do nas już w najbliższych tygodniach, po książki, a za rok – na kolejną edycję Nocy Bibliotek. Z bibliotecznym pozdrowieniem.