Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu  w Kowalewie Pomorskim we wtorek 20 lutego spędzili w kowalewskiej bibliotece gdzie dołączyli do grupy uczestników Warsztatów Artystycznych zorganizowanych w MGOK w Kowalewie Pomorskim.  Tematem spotkania były  legendy i historia Kowalewa Pomorskiego.

Seniorzy jak i dzieci  z zainteresowaniem wysłuchali  Jak powstał herb Kowalewa Pomorskiego  z książki  Legendy Kujaw i Pomorza autorstwa Małgorzaty Jarocińskiej ,Krystyny Truszczyńskiej .Uzupełnieniem czytanego tekstu była dyskusja, wspomnienia rozmowy o literaturze, bibliotece.  Historia przedstawiona przez bibliotekarkę była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Dzieci wraz z dorosłymi stworzyli  ilustracje przedstawiającą Historię herbu Kowalewa. Spotkanie  odbyło się w ramach współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Kowalewie Pomorskim a Dziennym  Domem Pobytu  w Kowalewie Pomorskim Celem współpracy jest zaktywizowanie osób starszych  do udziału w różnorodnej ofercie wydarzeń kulturalno-edukacyjnych biblioteki. Pragniemy, aby spotkania miały charakter relaksacyjny i przebiegały w konwencji „przyjemnie z pożytecznym”. I tak na naszym spotkaniu była, integracja osób młodych z seniorami dzielenie się wiedzą i pogodą ducha. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i już  zaplanowaliśmy  kolejne spotkanie.