W dniu 18 sierpnia podczas gminnego pleneru malarskiego w M-GOK w Kowalewie Pomorskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursów, plastycznego i fotograficznego pn. Widokówka z wakacji. Konkursy zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim, a  do udziału zaprosiliśmy, czytelników biblioteki.

Przedmiotem konkursów było stworzenie prac plastycznych lub fotograficznych , których głównym tematem były widokówka z wakacji symbol wypoczynku, podróży. Prace wykonane wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów lub wykonanie zdjęcia.
Głównymi celami konkursów było zachęcenie dzieci , młodzieży i dorosłych do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań czytelniczych . Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Oraz piękne zdjęcia. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. I można podziwiać na wystawie .Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Laureatami konkursu zostali:

Damian Dębiński   I m

Paweł Czyżyk

Marta Belzyt

Aleksandra Nowak

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.