Jak mówić o wojnie, Holocauście, niekończącej się śmierci? Relacjonować, trzymać się faktów czy ubierać zdarzenia w metafory? Karmić czytelnika nadzieją, a może zupełnie mu ją odebrać? Czy jest coś, o czym w kontekście wojny mówić nie wypada? I co zrobić z tymi wszystkimi narodowymi, romantycznymi mitami, które wojna za sobą zostawiła? Między innymi na te pytania musieli odpowiedzieć sobie autorzy książek o II wojnie światowej.
I tego tematu dotyczyło spotkanie z seniorami Dziennego Domu Pobytu im. Siostry Moniki-Teresy Gojtowskiej w Kowalewie Pomorskim. Nasze spotkania w bibliotece mają na celu promowanie i prezentację biblioteki oraz księgozbioru. Polecamy książki, opowiadamy o aktualnej ofercie biblioteki, zachęcamy do odwiedzin i udziału w wydarzeniach kulturalnych biblioteki.
Dziękujemy za wizytę