Pierwszy rok za nami. Ale na tym nie poprzestajemy. Już kolejne spotkanie Kowalewskiego DKK dla dorosłych 27 października o godz. 17.00.
Spotkaliśmy się w czwartek 29 września, a co wydarzyło się na spotkaniu? Działo się… przywitaliśmy nowe członkinie DKK. Zawiązało się tym razem dziecięce DKK , dzięki Liliannie i Rozalce. Następne spotkanie DKK dziecięcego 27 października o godz. 15.30.
Był tort , który zachwycił Wszystkim. Wyglądał i smakował obłędnie. Był też toast za dalsze spotkania i mnóstwo nowo przeczytanych książek i najważniejsze była gorąca dyskusja o książkach. Tym razem o książce Bernadine Evaristo Dziewczyna, kobieta, inna
… dwanaście mocnych i wciągających historii o, jak wskazuje tytuł, dziewczynach, kobietach i innych. Powieść otwiera Amma, która po latach tworzenia w teatralnej awangardzie, zostaje zaproszona do wystawienia sztuki w mainstreamowym teatrze. A sztuka, która dwadzieścia lat wcześniej uchodziłaby za wywrotową, dziś wkracza do głównego nurtu teatralnych opowieści. Czy to czasy i odbiorcy się zmieniają, a język mniejszości (Amma jest czarną lesbijką, feministką i takie są jej sztuki) nagle stał się pożądany przez większość, czy może to ona sama złożyła swoją twórczość na ołtarzu popularności? …
Na zakończenie Panie wybrały książki na następne spotkanie Kazuo Ishiguro Klara i słońce, Ann Patchett Dom Holendrów. Zapraszamy.
Zapraszamy do nas , do dziecięcego DKK i dorosłego Kowalewskiego DKK

Skip to content