Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W poniedziałek 13 września z okazji Akcji Narodowe Czytanie dwie grupy z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim wybrały się na wycieczkę do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskiem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki . Panie bibliotekarki opowiedziały o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady zapisania się do bibliotek i wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Następnie zapoznały się ze specyfiką Akcji Narodowego Czytania wysłuchały z uwagą przeczytanej bajki Anity Głowińskiej – Kicia Kocia w Bibliotece. Na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie z rozsypanych liter ułożyć hasło akcji, dzieci z tego zadania wywiązały się wzorowo. Każda z grup przedszkolnych otrzymała kolorowanki oraz do kącika czytelniczego książkę z pamiątkową wklejką z Narodowego Czytania i gadżety związane z akcją. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie do biblioteki.