W dniach 31.01-03.02.2023r. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta zorganizował Ferie Artystyczne dla dzieci od 6 lat. W czasie kreatywnych zajęć, dzieci poznały interesujące sposoby na spędzanie czasu, bez wykorzystania do tego smartfonów, komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali szereg rozmaitych prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik, stworzyli swoje puzzle jak i masę solną z której powstały przeróżne postaci z bajek i zwierzęta. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach kulinarnych na których same przygotowały ciasto na chruściki, a następnie je skosztowały. Wszyscy bardzo chętnie z dużym zaangażowaniem oraz uśmiechem na twarzy wykonywali przydzielone im zadania.

W czwartek 2 lutego uczestnicy Artystycznych Ferii Zimowych odwiedzili bibliotekę . Tematem spotkania były oczywiście książki. Zanurzyliśmy się w Świat Bajek i Baśni a za pomocą baśniowej kuli stworzyliśmy własne, ciekawe bajeczne historie. Uczestnicy mieli możliwość zagrać w grę Państwa -Miasta, grę z czasów swoich rodziców. Ostatnim zadaniem dla dzieci było wykazać się wiedzą i refleksem w grze Jaka to Melodia. Tematem teleturnieju były piosenki z popularnych bajek, oczywiście dzieci poradziły sobie świetnie.

Warsztaty to nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu, możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych i ogrom pozytywnych emocji, ale także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych, przydatnych później w szkole jak i dorosłym życiu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział oraz za przemiłą atmosferę.

Skip to content