W sobotę 02.09.2023r. Na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się Festyn Integracyjny pt. „Zakończenie lata” pod Patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu na czele z Panem Dyrektorem Jarosławem Molendowskim. Organizatorami Festynu było Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalewo Pomorskie wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Na przybyłych mieszkańców czekał poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Można było skosztować m.in. żurek z kiełbasą, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, babeczki oraz mini deserki. Te sobotnie, słoneczne popołudnie muzyką umilał zespół Feniks. Dla wszystkich dzieci organizatorzy zapewnili gry i zabawy oraz został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Mieszkańcy naszych lasów”. Przy stoisku Nadleśnictwa Dobrzejewice można było porozmawiać z Panem Dyrektorem Jarosławem Molendowskim na temat polskich lasów oraz wygrać drzewko w zamian za uczestnictwo w quizie przyrodniczym. Podczas Festynu uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz toru przeszkód w narko i alkogoglach przygotowanych przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca pn. „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”. Na wszystkich odwiedzających stoisko czekały nagrody.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w pomoc organizacji tego wydarzenia:
– Panu Jarosławowi Molendowskiemu – Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
– Panu Jackowi Żurawskiemu – Burmistrzowi Miasta Kowalewo Pomorskie
– Nadleśnictwu Dobrzejewice
– Stowarzyszeniu Integracja i Współpraca
– Pani Dyrektor Barbarze Niewidział oraz pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
– Zespołowi Feniks – Panu Erykowi Kołodziej i Sylwestrowi Poczwardowskiemu
– Paniom z KGW Kowalewo Pomorskie za pomoc w przygotowaniu poczęstunku
oraz wszystkim przybyłym uczestnikom Festynu.

Sponsorami Festynu byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Sołectwo Kowalewo Pomorskie, Sołectwo Zapluskowęsy, KGW Kowalewo Pomorskie.