Dnia 15.08.2023 roku na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się Festyn Wakacyjny. Festyn rozpoczął się od powitania wszystkich przybyłych mieszkańców gminy przez Burmistrza Miasta- Pana Jacka Żurawskiego, oraz honorowego gościa Prezesa Rządowego Centrum Legislacji – dr.hab. Krzysztofa Szczuckiego, który zaszczycił Kowalewo Pomorskie swoją obecnością przy okazji Święta Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Celem imprezy była integracja mieszkańców gminy oraz wspaniała zabawa dla wszystkich zgromadzonych dzieci, które mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, wykonać plastyczną pamiątkę z wakacyjnego festynu oraz zrobić kolorowy tatuaż. Wielką frajdą okazała się być bitwa poduszkowa w której nie zabrakło chęci zwycięstwa. Po emocjonującej zabawie Pan Burmistrz na ochłodę w ten upalny dzień wręczył wszystkim dzieciom lody. Na scenie mogliśmy usłyszeć dwa zespoły: Zespół Muzyczny Country-Drink Bar oraz Boney M. Cover Show, które umilały czas zgromadzonej publiczności. Dzieci oraz dorośli mogli skosztować przepyszne gofry, popcorn, kiełbaskę z grilla, ciasto, kawę, herbatę i lemoniadę przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bielska i Piątkowa jak i pracowników Domu Kultury.
Dziękujemy za pomoc przy organizacji festynu Kołom Gospodyń Wiejskich z Bielska i Piątkowa oraz wszystkim, którzy przybyli na naszą imprezę pomimo upalnej pogody.