Radek Rak pisze sugestywnymi obrazami, działającymi na wyobraźnię. Tajemnicami i mrokiem, intertekstualnością i zmysłowością swojej literatury, wdziękiem Sofji i jej bezkompromisową cielesnością, dowcipem języka i okrucieństwem świata „Agli” autor uwodzi czytelnika w zupełnie nowej literackiej zabawie. Rak kreuje oryginalną i hipnotyzującą rzeczywistość, w której ostry niczym fotografia realizm sąsiaduje z okrutną baśnią.
„Agla” historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem w pełni znaczenia tego słowa….
To powieść, od której nie sposób się oderwać – odważna, smakowita, seksowna i niepodobna do żadnej innej książki. Tak też uważały panie z Kowalewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. W czwartek 1 grudnia dyskutowaliśmy nie tylko o AGLI Radka Raka, ale też o wcześniejszych jego książkach. Panie też zapoznały się z nowościami w bibliotece, które trafiły na nasze półki. Następne spotkanie 5 stycznia 2023r. o godz. 17.00.
Zapraszamy!
Skip to content