„Dziadkowie są zachwycającą mieszanką śmiechu, troskliwych czynów, wspaniałych historii i miłości”

Babcia i Dziadek – to słowa, które zawsze kojarzą się z ciepłem, troskliwością, miłością i z wszystkim co dobre. Dnia 20.01.2024r. w sobotnie popołudnie w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim powitaliśmy babcie i dziadków z miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich przybyłych dziadków złożyli:  Pani Barbara Niewidział – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Pan Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie. Niezwykłą niespodzianką dla świętujących ten dzień był przygotowany przez ich wnuczęta program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki, poprzez które wnuczęta wyraziły swoim babciom i dziadkom miłość oraz wdzięczność.  Na naszej scenie zaprezentowali się: Hubert Serafiński z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Kowalewie Pomorskim, Wiktoria Pacholec, Wiktoria Misztal i Agnieszka Nowodworska z Koła Piosenki Rozrywkowej pod kierunkiem mgr Agaty Maciołek, Antonina Szczepańska, Anna Szocińska, Liwia Rudewicz, Amelia Szczepańska i Weronika Sadakiewska z Koła teatralno-wokalnego pod kierunkiem Pani Karoliny Kołodziej, Michał Mochalski z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim oraz Zespół FAN ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim pod kierunkiem mgr Katarzyny Grabowskiej. Szczęśliwe i rozpromienione twarze bliskich po raz kolejny ukazały, jak ważne są wspólne spotkania i chwile spędzone z wnuczętami. Całą uroczystość urozmaicił słodki poczęstunek, przygotowany przez pracowników Domu Kultury.
Dziękujemy wszystkim przybyłym dziadkom, wnuczętom oraz rodzicom za liczne przybycie i miło spędzony czas.