W piątek 9 października 2020 roku w kowalewskiej bibliotece odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Jest to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to: „Klimat na czytanie”. Jest to dobry czas na czytanie, kiedy w dobie pandemii są ograniczone możliwości udziału w różnych formach kultury i życia społecznego. Organizator Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury -Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim imprezę rozpoczęła już w godzinach porannych i trwała do popołudnia w godzinach pracy biblioteki Biblioteka już po raz czwarty uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jest to dla nas okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz do poszerzenia grona czytelników. Na uczestników czekały liczne atrakcje:

Spotkanie z Panem Dariuszem Rozwadowskim kowalewiakiem autorem książek : Bohaterowie upodleni, Marksizm kulturowy. Autor opowiedział o swoich pasjach i zamiłowaniach do książek o roli czytania w życiu młodego człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna popularyzująca czytelnictwo; mianowicie Bookcrossingu. Można ,,podzielić się książką”, poprzez pozostawianie na wskazanym regale swojej przeczytanej już pozycji: nowości wydawniczej, klasyki czy lektury i wymienienie jej na inny egzemplarz. Tę akcję przedłużamy na cały miesiąc październik.

Dla najmłodszych czytelników został przygotowany kącik plastyczny, gdzie pod okiem bibliotekarek dzieci wykonają zakładki do książek oraz odgadywały zagadki i łamigłówki tematyczne. Poza tym w bibliotece czekała na czytelników wystawa ,,Klimatyczna Półka Biblioteczna”, na której pojawiły się pozycje związane z ochroną naszej planety, poszerzające wiedzę na temat jej klimatu. Dla każdego odwiedzającego w tym dniu bibliotekę czekał ,specjalny bilet z kodem do odtworzenia w domu filmu ,,Jakub , Mimmi i gadające psy”. Jest to dzieło produkcji łotewsko – polskiej w reżyserii Edmundsa Jansonsa z 2019 r. Historia bohaterów ukazuje niezwykle ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych. Przypominamy, iż książki autorstwa Pana Dariusza Rozwadowskiego można zarówno wypożyczyć w naszej bibliotece jak i do końca października zakupić.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za odwiedziny w tym dniu i niezmiennie korzystacie z naszej oferty kulturalnej i czytelniczej.

Skip to content