Lutowe spotkanie w Kowalewskim DKK poświęcone było książce Katarzyny Bondy, Klatka dla niewinnych oraz Jonasa Bengstona Życie Sus.

Hubert Meyer, to bohater książki Klatka dla niewinnych… na prośbę prokurator Weroniki Rudy przyjeżdża do Warszawy, by jej pomóc w tej trudnej sprawie. Rudy uważa, że to zabójstwo na tle finansowym. Wiele jednak wskazuje na to, że rzecz jest bardziej skomplikowana, ma swój początek siedemnaście lat wcześniej i wiąże się z zaginionymi wtedy kobietami. Hubert jak zwykle działa po swojemu – szybko, niekonwencjonalnie, profesjonalnie. Ale tym razem sam ledwie ujdzie z życiem, a co więcej, stanie się jednym z głównych podejrzanych. Dla pisarki ogromnie ważny jest research. Dużą wagę przykłada do szczegółów, współpracuje z wieloma konsultantami i nim czytelnik dostanie do rąk kolejną jej książkę, może być pewien, że zostanie ona gruntownie sprawdzona nie tylko pod kątem logiki fabuły, ale i od strony wiarygodności faktograficznej. Jej powieści są dopracowane, wielowątkowe, coraz częściej zdecydowanie wychodzące poza ramy literatury kryminalnej

Druga książka to Życie Sus  Współczesna opowieść o rodzinie i zemście, współczuciu i pięknie.

Dziewiętnastoletnia Sus jest już w zasadzie dorosła i sama radzi sobie w życiu, ale wiele osób nadal bierze ją za dziecko. Prawie jakby czas zatrzymał się dla niej i dla jej rodziny – zwłaszcza że brat leży w szpitalu z kawałkiem szrapnela przesuwającego się w mózgu, a ojciec przebywa w więzieniu za zamordowanie ich matki. Wkrótce jednak życie zacznie się na nowo i gdy bramy więzienia się otworzą, Sus będzie gotowa do starcia z potworem. 

Spotkanie jak zawsze upłynęła w miłej atmosferze. Kolejne spotkanie naszego klubu 24 marca o godz. 17.00

A książki, które panie wybrały to One płoną Jaśnie Shobha Rao i Mazeltow jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów Margot J.S.

Skip to content