Majowe spotkanie Kowalewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w Tygodniu Bibliotek i w przeddzień Jubileuszu obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Na spotkaniu, dyskutowaliśmy o książce Miasto w chmurach. Według portalu Lubimy czytać…”Powieść „Miasto w chmurach” to najwspanialsza od czasów Zafona opowieść o miłości do książek oraz hołd złożony literaturze. Anthony Doerr – autor bestsellerowego „Światła, którego nie widać” – stworzył powieść totalną, w której przenikają się czasy i przestrzenie, a wyobraźnia miesza się z realizmem. Jeśli szukacie mistrzowskiej powieści, oto ona!
O czym jest książka „Miasto w chmurach”?
Bohaterowie „Miasta w chmurach” są marzycielami i outsiderami. Łączy ich jeden starożytny tekst: historia Aetona, który pragnie zostać ptakiem, by odlecieć do utopijnego miasta w niebiosach.
Osierocona Anna i przeklęty chłopiec Omeir przebywają po przeciwnych stronach potężnych murów podczas oblężenia Konstantynopola w 1453 roku.
Współczesne Idaho. Weteran wojenny, osiemdziesięcioparoletni Zeno próbuje uchronić bibliotekę przed wybuchem bomby, podłożonej przez nastoletniego idealistę Seymoura.
Konstance, dziewczyna z odległej przyszłości, sięga po najstarsze znane ludzkości opowieści, aby dotrzeć do prawdy.
„Anthony Doerr opowiada jak homerycki bard: z ogniem, pasją i wielkim talentem, udowadniając raz jeszcze najpiękniejszą prawdę ludzkości – to dzięki książkom stajemy się braćmi i siostrami, nie Komu się spodoba książka „Miasto w chmurach”?
„Miasto w chmurach” spodoba się wszystkim molom książkowym oraz tym, którzy uwielbiają epickie powieści z gatunku literatury pięknej. Połączenie baśniowej i realistycznej narracji może przemówić zarazem do młodszych, jak i dojrzalszych odbiorców. Jeśli lubisz zagłębiać się w dłuższe powieści oraz nietuzinkowe kompozycje fabularne, a także kochasz książki o książkach – „Miasto w chmurach” jest dla Ciebie. To też idealna lektura na długie wieczory i wspaniała ucieczka od rozpędzonej rzeczywistości za oknem niezależnie od wszystkiego, co nas dzieli.”
Zdania naszych klubowiczek były podzielone co do twórczości Anthnego Doerr. Ale o to chodzi na naszych spotkaniach. Wymienialiśmy się też tytułami przeczytanych książek oprócz Miasta w chmurach. Oczywiście wybraliśmy na kolejne spotkanie następną książkę; Tango Michała Witkowskiego i datę spotkania, które odbędzie się wyjątkowo 6 czerwca(wtorek) o godz.17.00.Serdecznie zapraszamy