Po raz kolejny zapraszamy Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do uczestnictwa w akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”.

Projekt ten skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie  Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Miejska Biblioteka Publiczna ma już kilkanaścioro zadowolonych czytelników biorących udział w tej akcji w nowym roku do grona  czytelników, które zebrały wszystkie naklejki dołączyły siostry Agatka i Zuzia.