W piątek 4 września 2020 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim włączył się do akcji “Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Prezydenta RP. Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim, co roku organizuje happeningi czytelnicze, polegające na głośnym czytaniu dzieł polskich mistrzów literatury. Akcja cieszy się coraz większą popularnością, zaś w głośne czytanie włączają się zarówno Czytelnicy naszej placówki, jak i zaproszeni goście oraz młodzież. W tym roku do grona czytających dołączyli aktorzy z Bydgoszczy pani Wanda Dolman-Rzyska i Eugeniusz Rzyski. Wraz z publicznością przeczytali kilka istotnych scen z Balladyny Juliusza Słowackiego.

Goście i uczestnicy akcji, mogli też liczyć na specjalną, pamiątkową pieczęć, przysłaną do naszej biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP z okazji “Narodowego Czytania”. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkową torbę z logo Narodowego Czytania.

Warto dodać, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości.

Skip to content