Noc Bibliotek To ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób, promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji. Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorski po raz kolejny wzięła udział w akcji. Hasłem przewodnim było To się musi powieść i się powiodło. Byli czytelnicy, były gry planszowe, karciane, gra w Państwa i Miasta, która wzbudziła wiele emocji i oczywiście był seans filmowy. Projekcja Filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Na podstawie książki Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to seria o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki autorstwa Martina Widmark Heleny Willis.

Noc Bibliotek to akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Nocy Bibliotek w naszej placówce towarzyszyła akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Na zakończenie wszyscy Uczestnicy wydarzenia otrzymali dyplom zakładkę i książkę upamiętniające Noc Bibliotek 2022

To się na pewno powiodło. Zapraszamy za rok!!!