W tym roku kowalewska biblioteka po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uroczystość ta przypadła na niedzielne popołudnie dnia 21 listopada i miała na celu popularyzacje biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wokalnych oraz integracje społeczności. Dyrektor M-GOK p. Barbara Niewidział wraz  Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jackiem Żurawskim przywitali dzieci i rodziców. Na powitanie p. Agata Maciołek  zaśpiewała  dwa utwory; z filmu  Tajemniczy OgródTajemnice i  z bajki Mulan Wierna Odważna Dzielna. W tym wyjątkowym dniu dzieci brały udział w dwóch konkursach, a mianowicie odbyły się przesłuchania konkursowe Gminnego Konkursu Piosenki Bajkowej o nagrodę Pluszowego Misia oraz konkurs na Najsympatyczniejszego Misia. Podczas Misiowej Imprezy bawili się z nami p. Patryk i p. Julia  którzy przygotowali dla dzieci liczne zabawy, malowanie twarzy. Najważniejszym punktem niedzielnego spotkania były odwiedziny Wyjątkowego Gościa; Misia Puchatka i oczywiście  rozstrzygnięcie konkursów. Komisja w składzie : p. Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK w Kowalewie Pomorskim, p. Jackiem Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p. Agata Maciołek Nauczyciel  Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kowalewie Pomorskim  wyłoniła zwycięzców Gminnego Konkursu Piosenki Bajkowej w czterech kategoriach:

Kategoria I

I miejsce       Antoni Frasunkiewicz

II miejsce       Miłosz Kłos

Kategoria II

I miejsce           Marta Huzior

II miejsce          Maja Kaczmarczyk

III miejsce         Iga Dunajska

Wyróżnienie: Olga Mrówczyńska, Maria Gręźlikowska

Kategoria   III

I   miejsce       Wiktoria Pacholec

II  miejsce       Bartosz  Pytanowski

II  miejsce       Amelia Wnuk

III miejsce       Kacper Depczyński

Wyróżnienie: Żak Rozalia, Marcelina Kaczmarczyk, Jakub Skotarczak

Kategoria IV

I miejsce        Agnieszka Nowodworska

W 2021 roku po raz pierwszy komisja przyznała Grand Prix  dla Lilianny Chwiećko.

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy Przyjaciela Misia oraz  upominki. W przerwie dzieci pozowały do  zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem i jego Przyjaciółmi.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy do biblioteki.