Z okazji Dnia Kobiet w dniu 8 marca 2021 roku w sali kameralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim otwarto wystawę artystyczną „ KOBIETA I KWIATY”. Na zaprezentowanej wystawie obejrzeć można prace Pań z terenu naszego miasta i gminy. Swoje prace na wystawę przekazały: Katarzyna Luntkowska i Zofia Jaworska z Mlewa, Helena Łuszczyńska z Pruskiej Łąki, Katarzyna Żukowska z Szychowa, Marlena Gimińska z Borówna, Elżbieta Majewska z Sierakowa a także Ludwika Markiewicz, Zofia Znajewska, Grażyna Kilanowska, Barbara Niewidział ze Stowarzyszenia Artystów Amatorów ARS . Na wystawie znalazły się również prace naszej nieodżałowanej koleżanki Danuty Rosik, której już nie ma wśród nas.

Wszystkie przybyłe artystki powitał serdecznie i obdarował kwiatami p. Jacek Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie.

Wystawa jest bardzo kobieca i kolorowa . Wielobarwność zaprezentowanej wystawy uzyskano poprzez różne techniki wykonania poszczególnych prac, są tu : obrazy olejne, gobelin, haft krzyżykowy, malarstwo na szkle, haftowana biżuteria, naczynia ozdobione techniką decoupage, kwiaty wykonane z papieru, ozdobne stroiki. Wszystkim Paniom za udział w wystawie pięknie dziękujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy , która czynna będzie do dnia 20 marca 2021r.