W dniu 31 lipca 2020 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-fotograficzny „Malownicze zakątki gminy Kowalewo Pomorskie”. Konkurs skierowany był do całego społeczeństwa miasta i gminy, powiązany został również z obchodami 30-lecia samorządu terytorialnego w roku 2020. Honorowy  Patronat nad konkursem objął p. Jacek Żurawski Burmistrz Miasta, który wręczył nagrody wyróżnionym w konkursie. Nagrodzeni to: p. Roman Stawicki, p. Kamila Krzywdzińska, p. Patryk Klimkowski, Wiktoria Krzywdzińska, Paulina Nowińska i Kacper Rogowski. Prace plastyczne  i fotograficzne wystawiono w sali kameralnej  M-GOK. Wszyscy zaproszeni goście wysłuchali  z ogromną przyjemnością koncertu zespołu  „CLASIC TRIO ”z Bydgoszczy. Artyści zaprezentowali utwory klasyczne a także dawne niezapomniane piosenki polskie. Słodki poczęstunek przygotowała i zasponsorowała p. Hanna Kalinowska, której serdecznie dziękujemy. Przy lampce szampana dokonano uroczystego otwarcia ogródka mieszczącego się przed budynkiem  Domu Kultury, w którym to już odbywają się np. mini-plenery , a w przyszłości małe imprezy kameralne.