Dnia 10.04.2022roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego oraz Konkursu Plastycznego pt. „Oznaki Wiosny”. Konkurs Wielkanocny na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej gminy.  Jest to najlepsza okazja, by móc prezentować symbole, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Z roku na rok przybywa zainteresowanych a przygotowane prace zachwycają oko i budzą wielki podziw.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 80 prac w kategoriach: palma, pisanka, wypiek wielkanocny oraz praca plastyczna pt. „Oznaki Wiosny”. Wykonane prace reprezentowały wysoki poziom, co w bardzo dużym stopniu utrudniło komisji wyłonienie laureatów. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji, pomysłowości i zaangażowaniu twórców. Wszystkie prace były niepowtarzalnie piękne.
Wszystkich przybyłych mieszkańców powitała Pani Barbara Niewidział  Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz Pan Jacek Żurawski Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Jacek Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Pani Ilona Rybicka-Sałatowska – Zastępca Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, Pani Monika Piróg – Sekretarz Gminy,
Pani Magdalena Górna – Skarbnik Gminy, Pan Jerzy Orłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Grzegorz Kotecki – Prezes Fundacji „Uśmiechnij się” Kowalewo Pomorskie, Pani Zyta Szymańska- Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorzy Szkół.
Przed wręczeniem nagród na scenie zaprezentował się publiczności Zespół FAN pod przewodnictwem Pani Katarzyny Grabowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Dyplomy, nagrody oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursów wręczyli Pan Jacek Żurawski oraz Pan Jerzy Orłowski. Sponsorami nagród były: Firma Plastica Frydrychowo oraz Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim. Dziękujemy Wszystkim za udział w Konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Wyniki konkursów:
Konkurs Plastyczny „ Oznaki Wiosny”
Kategoria I  3 – 5 lat

I Miejsce Agata Lewandowska

I Miejsce Lilianna Pokorska

II Miejsce Maja Mytlewska

II Miejsce Mateusz Mytlewski

III Miejsce Hubert Jeziorski

III Miejsce Bruno Kołodziej

Wyróżnienia Zosia Celmer

Kategoria II 6 -8 lat

I Miejsce Kacper Szablewski

I Miejsce Julia Bernaś

II Miejsce Sebastian Kłósek

II Miejsce Lena Nowak

III  Miejsce Julia Mytlewska

Wyróżnienia: Agata Celmer , Wojciech Jagielski, Liwia Rudewicz, Zuzanna Szablewska,Wiktoria Łabich,Jagoda Baranowska, Alicja Kasprowicz, Michalina Ostrowska

Kategoria III 9-13 lat

I Miejsce Krzysztof Zelmański

II Miejsce Kinga Lewandowska

III  Miejsce Julia Ogińska

III Miejsce Amelia Borkowska

Wyróżnienia Maja Gutkowska, Amelia Motycka, Nikola Rożyńska

Konkurs Wielkanocny
Kategoria I – Pisanki

I m-ce    –   Agata  Lewandowska

II m-ce   –    Antoni Frasunkiewicz

III m-ce  –   Piotruś Krawczyk

III m-ce  –   Amelia Bera

Wyróżnienia : Zosia Celmer , Maja Mytlewska, Pola Mrówczyńska, Emilia Styczeń, Wojciech Lewandowski, Mateusz Mytlewski , Bruno Kołodziej

Kategoria II – Pisanki

I m-ce  –    Michał Fąfara

I m-ce   –   Dorota Szwec

II m-ce  –  Oliwia Zielińska

II m-ce  –   Nikola Lewandowska

III m-ce –  Maja Kaczmarczyk

Wyróżnienia : Agata Celmer, Maja Pawłowska, Jakub Walukiewicz, Olga Mrówczyńska, Artur Maruszewski, Wojciech Jagielski, Zuzanna Styczeń, Marcelina Kaczmarczyk, Marcelina Maruszewska, Lena Nowak, Julia Mytlewska

Kategoria III – Pisanki

I  m-ce    Olivier  Bartoszyński

I  m-ce    Klaudia Roguszczak

I m-ce     Natalia Boniecka

II m-ce    Michalina Czajkowska

II m-ce    Wiktor Zieliński

III m-ce   Kinga Lewandowska

III m-ce   Milena Zarębska

III m-ce   Nikola Czajkowska

Wyróżnienia :  Maja Mlewska, Lena Krawczyk, Jakub Fąfara, Maja Gutkowska,  Julia Walukiewicz, Julia Malinowska, Zosia Krawczyk, Anna Roguszczak

Kategoria IV – Pisanki

I  m-ce –   Katarzyna Żukowska

II m-ce –   Anna Błach

II m-ce –   Paweł Czyżyk

III m-ce –  Aleksandra Bera

Wyróżnienia: Katarzyna Tuszyńska, Kinga Kołodziej, Agnieszka Celmer

Kategoria – Palmy

I m-ce  – Świetlica Piątkowo

II m-ce – Dzienny Dom Pobytu

III m-ce – Natalia Boniecka

III m-ce – Lena Nowak

III m-ce – Natalia Gutkowska

III m-ce – Amelia i Aleksandra Bera

III m-ce – Agata Lewandowska

III m-ce – Kinga Lewandowska

III m-ce – Olga Mrówczyńska

III m-ce – Wojciech Jagielski

Wyróżnienia: Aleksander Dudziak, Olivier Bartoszyński, Sebastian Kłósek, Dorota Szwec, Agata Celmer, Zosia Celmer, Paweł Czyżyk, Kinga Kołodziej

Kategoria – Wypiek Wielkanocny
I m-ce – Monika Boniecka
II m-ce – Justyna i Dorota Kalinowskie
III m-ce – KGW Pluskowęsy
IV m-ce – Marzena Krawczyk
V m-ce –  Dorota Szwec
V m-ce  – Wiktoria Szwec

Informujemy, iż nagrody które nie zostały odebrane czekają w biurze nr. 3 oraz bibliotece.