Dnia 02.04.2023 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego oraz Konkursu Plastycznego pt. „Oznaki Wiosny”.

Konkurs Wielkanocny na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej gminy. To najlepsza okazja, by móc prezentować symbole, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Z roku na rok przybywa zainteresowanych, a przygotowane prace zachwycają oko i budzą wielki podziw. Wszystkich przybyłych mieszkańców miasta i gminy powitała Pani Barbara Niewidział Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz Pan Jacek Żurawski Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, który złożył wszystkim przybyłym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Pani Ilona Rybicka-Sałatowska – Zastępca Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, Pani Monika Piróg – Sekretarz Gminy, Pani Magdalena Górna – Skarbnik Gminy, Pan Jerzy Orłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Grzegorz Kotecki – Prezes Fundacji „Uśmiechnij się” Kowalewo Pomorskie, Radni Rady Miejskiej: Pani Hanna Kalinowska, Pani Halina Dąbrowska, Pan Jerzy Koralewski, Pan Robert Beiger oraz dyrektorzy szkół podstawowych: Pani Renata Faluta-Kaszubowska, Pani Danuta Drożdża oraz Pani Iwona Moszkowicz. Przed wręczeniem nagród na scenie szerszej publiczności zaprezentowała się Antonina Moszkowicz – laureatka piosenki bajkowej oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Mlewie, która wykonała trzy utwory: „Otwórz serce”, „Znaki Wielkanocy” oraz „Różowe okulary”.

Sponsorami nagród byli: Firma Plastica Frydrychowo oraz Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 102 prace w kategoriach: palma, pisanka, wypiek wielkanocny oraz praca plastyczna pt. „Oznaki Wiosny”. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji, pomysłowości i zaangażowaniu twórców. Wszystkie prace były niepowtarzalnie piękne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wytypowaniem tych najlepszych.

Wyniki konkursów:

Konkurs Plastyczny „Oznaki Wiosny”

Kategoria I 3 – 5 lat

I m-ce Tomasz Zalewski
II m-ce Kaja Kowalska
III m-ce Laura Koźlikowska
III m-ce Hubert Nowak
III m-ce Franciszek Lewandowski

Aleksander Chojnacki, Zofia Celmer, BartoszMoszkowicz, Hubert Walter

Kategoria 6- 9 lat

I m-ce Julita Okurowska
II m-ce Liwia Rudewicz
II m-ce Lena Nowak
III m-ce Lena Haska
III m-ce Wojciech Jagielski
III m-ce Weronika Sipak

Fabian Wiśniewski, Agata Lewandowska, Szymon Sipak, Agata Celmer
Kacper Depczyński, Błażej Wiśniewski, Sebastian Kłósek, Weronika Sadakiewicz, Wiktoria Łabich

Kategoria 10-14 lat

III m-ce Magdalena Wiśniewska
III m-ce Stanisław Sipak

Wyróżnienia:

Lilianna Bielecka, Kacper Karpiński, Aleksander Heining, Kamila Błaszkiewicz, Lena Haska,
Maja Gutkowska

Pisanka Wielkanocna

Kategoria I Dorośli

I m-ce Gizela Wróblewska
II m-ce Aleksandra Wiśniewska
III m-ce Irena Stawicka

Wyróżnienia

Anna Błach, Janina Wiewiór, Henryk Łobodziński, Stanisława Kościńska, Patrycja Pieniążkowska,
Barbara Nowak

Kategoria II Dzieci

I m-ce Alicja Kasprowicz
II m-ce Sebastian Downar
II m-ce Agata Lewandowska
III m-ce Hubert Jabłoński
III m-ce Gabriela Sypek
III m-ce Sebastian Kłósek

Wyróżnienia:

Basia Damaziak, Magdalena Wiśniewska, Oliwia Wiśniewska, Kinga Lewandowska, Błażej Wiśniewski, Fabian Wiśniewski, Lena Haska, Anna Karpińska, Klaudia Karpińska, Antoni Frasunkiewicz, Julia Stempska, Amelia Stopyra, Franciszek Midura, Kacper Ćwikliński, Oliwia Zielińska, Hubert Kamiński, Lena Nowak, Paweł Czyżyk, Stanisław Klejna, Bruno Kołodziej, Agata Depczyńska, Klaudia Roguszczak, Oliwia Jankowska, Konrad Żurawski, Klaudia Żurawska

Najsmaczniejszy Wypiek Wielkanocny

I m-ce KGW Piątkowo
I m-ce Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju KGW Pluskowęsy
II m-ce KGW Pluskowęsy
III m-ce Milena Jankowska
IV m-ce Elżbieta Majewska

Dziękujemy Wszystkim za udział w Konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych.
Po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury od godz. 800 do 15 00.