W dniu 7 MARCA odbyło się kolejne spotkanie członków kowalewskiego DKK. Uczest-nicy rozmawiali o książce Uratować Missy autorstwa Beth Morrey
… Po śmierci męża, kłótni z córką i wyjeździe syna na drugi koniec świata życie Missy Carmichael się załamało. W wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat została absolutnie sama. Spędza całe dni w wiel-kim pustym domu, rozpamiętując burzliwe, pełne miłości chwile, które były jej udziałem. Zamknięta w sobie i uparta Missy wie, że za swoją samotność może winić tylko siebie.
Jednak niespodziewane pojawienie się w jej życiu dwóch przypadkowych kobiet i jednego bardzo żywiołowego kundla nie tylko przywróci jej radość i wiarę w siebie, lecz także udowodni, że nowy rozdział można rozpocząć w każdym wieku…
….Nie wszystko podobało mi się w tej powieści , lekturę uważam za udaną, wzruszyłam się, książkę polecam.., o to niektóre wypowiedzi Klubowiczek DKK, zdania jak można przeczytać były podzielone, ale o to chodzi w naszych spotkaniach. Miło było nam gościć nowe osoby w gronie DKK.
Zwieńczeniem naszych rozmów o książce było Spotkanie Autorskie z Małgorzatą Kasak wydarzenie to wyjątkowy moment, dzięki którym Czytelnicy mają możliwość poznania autora książki. Pisarkę oraz wszystkich gości przywitała dyrektor M-GOK Pani Barbara Niewidzał, spore grono czytelników przyszło, aby okazać wsparcie lokalnej autorce, otrzymać autograf i podzie-lić opiniami na temat książki. Małgorzata Kasak, która zadebiutowała w ubiegłym roku po-wieścią „Dogonić noc”. – Całe życie Niny to amatorskie wyścigi samochodowe zwane „Mille-nium”, w których brała udział ze swoim chłopakiem, Igorem – czytamy w opisie książki. – Gdy ulega wypadkowi, jej świat zmienia się diametralnie. Zrywa toksyczną relację z chłopakiem i próbuje zamknąć za sobą przeszłość. Ale to nie jest takie łatwe, bo wciąż wisi nad nią widmo długu, który musi spłacić Igorowi. Jedyne, o czym marzy, to ponowne sprawdzenie swoich umiejętności poprzez udział w elitarnym zlocie fanów wyścigów. Gdy nadarza się ku temu okazja, dziewczyna natychmiast wskakuje za kółko. W tej drodze nie będzie jednak sama, bo dołączają do niej przyjaciółka i dwóch mężczyzn, w tym tajemniczy Maks. Pani Małgorzata w rozmowie powtarzała, że zależało jej, aby czytelnicy dostrzegli jak ważne jest wsparcie i rada drugiej osoby, mówiła też jakie piękne jest miasto Toruń, a w szczególności miasta Nocą.
Podzieliła się również z nami swoimi rytuałami pisarskimi, planach pisarskich i opowiedziała jak wyglądała droga do wydania książki Podczas spotkania była możliwość zakupu książki z autografem.
Na zakończenie spotkania pani Barbara Niewidział dyrektor M-GOK gratulując wręczyła podziękowanie autorce, życząc wielu sukcesów.
Trzymamy kciuki za kolejne książki, a zainteresowanych czytelników zapraszamy do biblioteki, gdzie czeka już „Dogonić noc” z podpisem Autorki
Następne spotkanie Kowalewskiego DKK 11 kwietnia o godz. 17.00 spotkanie z książką Georgi Gospodinow Schron przeciwczasowy Zapraszamy !!!

 

Skip to content