W dniu 11 stycznia 2020 w sobotnie popołudnie,odbyło się spotkanie autorskie. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim gościł Janusza Traczykowskiego, autora książek, dziennikarza, absolwenta  Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicystę Ilustrowanego Kuriera Polskiego w Bydgoszczy, kierownika oddziału tej redakcji w Toruniu, współpracownika KujawKulis i Angory, stypendystę rządu greckiego Andreasa Papandreu.

Pan Janusz jest również autorem reportaży w wielu czasopismach krajowych i zagranicznych oraz książek ELAS znaczyło wolność, Duchy Akropolu, Dotyk Horyzontu.

Autor podzielił się wrażeniami z podróży po świecie opisując je barwnie, częstokroć humorystycznie. Nawiązał również do losów Jugosławii i snuł opowieści z wojennego i powojennego Mostaru i Sarajewa. – Do napisania  książek skłoniła mnie chęć utrwalenia niektórych wydarzeń z mojego życia. Postanowiłem trwale zachować chwile, nadające mu sens, wspomnieć ludzi bliskich, których szanowałem, znajomych i nieznajomych, co w moim życiorysie pozostawili znaczący ślad – opowiadał. Książki wzbudziły żywą dyskusję, trwającą  po zakończeniu oficjalnej części spotkania . Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność a  autorowi wraz z małżonką za przybycie i piękne spotkanie.

Skip to content