W bibliotece zawsze znajdzie się coś dla ducha i dla ciała. Dla ducha książki i kultura, a dla ciała kawa, herbata i słodkości, przy których dobrze się rozmawia i spędza czas w domowej atmosferze. W poniedziałek 28 listopada zaprosiliśmy uczestników DDP w Kowalewie Pomorskim wraz z opiekunami a dyskutowaliśmy o miłości.
…Jak wiadomo, miłość jest niewyrażalna w słowach. Znaleźli się jednak tacy, którzy próbowali ją opisać i tak powstały najpiękniejsze wiersze o miłości. Niektóre są sentymentalne, nastrojowe a inne radosne, ponieważ pierwsze zakochanie się sprawia, że cały świat nabiera barw. Wiersze miłosne, to też wiersze o życiu i uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Odnajdziemy w nich pragnienia, tęsknoty oraz przeżycia, które nie są nam obce. Swoje miejsce znajdą tu wszyscy zakochani, ale również osoby, które wciąż szukają ten jedynej, prawdziwej miłości. To nie tylko wiersze na szczególną okazję, jak Walentynki, rocznica, srebrne gody czy ślub, ale przede wszystkim wyjątkowa poezja miłosna polskim poetów…
Przy kawie, ciasteczku i dobrej muzyce Seniorzy chętnie rozmawiali o różnych obliczach miłości. Przeglądali książki biograficzne, twórców pięknych romantycznych piosenek oraz tomiki wierszy Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Kamila Baczyńskiego.
Dziękujemy za wizytę.
Skip to content