Seniorzy w gronie użytkowników Bibliotek Publicznych stanowią grupę szczególną, gdyż wymagającą bardziej indywidualnego podejścia i zainteresowania. Z myślą o seniorach biblioteka podejmuje różne inicjatywy. Taką grupą są uczestnicy Dziennego Domu Pobytu w Kowalewie Pomorskim. Bibliotekę traktują, nie tylko jako miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale gdzie spotykają się z życzliwością i zainteresowaniem. Aktywizacja seniorów w bibliotece nie musi być związana wyłącznie z książką. I tak inspiracją do czerwcowego spotkania z uczestnikami Dziennego Domu Pobytu w Kowalewie Pomorskim był wcześniej, ogłoszony konkurs fotograficzny Praca sprzed lat, dawne zawody. Kierowca autobusu, Krawcowa, Listonosz, Kucharka Księgowa, Urzędnik, Przedszkolanka, Nauczyciel – to zawody, o których dyskutowaliśmy podczas naszego spotkania. Aby zapobiec ich odejściu w całkowite zapomnienie czwartkowe spotkanie poświęcone zostało dawnym profesjom.
Seniorzy chętnie podzielili się wspomnieniami, uroczy poranek przy herbacie i słodkościach przebiegał ciekawie. Tego dnia uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy wraz z nagrodami dla trzech najciekawszych zdjęć .Na zakończenie na ręce Pań Terapeutek zostało wręczone podziękowanie za nasze Spotkania z książką. Wybrane zdjęcia przez naszą bibliotekę zostaną wysłane do kolejnego etapu konkursu, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Trzymamy kciuki za zdjęcia Naszych Uczestników z Kowalewa Pomorskiego.