Podczas styczniowego spotkania DKK przenieśliśmy się w świat książek Jakuba Małeckiego Saturnin oraz Podrzutek Stacey Halla słodko-gorzkiej opowieść o macierzyństwie ,sile miłości i rozpaczy.

Obie książki czytało się dobrze i mimo zupełnie odmiennej tematyki wszyscy stwierdziliśmy, że obie książki się nam   podobały. Oto wypowiedź jednej z klubowiczek.

„….Wyżej jednak oceniam książkę Jakuba Małeckiego „Saturnin”. W moim odczuciu książka jest interesująca. Autor porusza szereg problemów dotykających ludzi w ich życiu codziennym. Bohaterowie książki dzielą z czytelnikiem własnymi odczuciami, które spotykają ich w codzienności (np. przeżycia wojenne, zakochanie itp.).

Jednym z wątków, który najbardziej przykuł moją uwagę, była relacja odczuć dziadka tytułowego bohatera, związanych z pójściem na wojnę. Zwyczajny młody człowiek, który nie miał wyboru, został właściwie postawiony przed faktem obowiązku do pójścia na wojnę i pozostawienia najbliżej rodziny. Zapewne, jak każdy w jego wieku współcześnie żyjący człowiek, zwyczajnie odczuwał lęk i niepewność przed pójściem w nieznane. Wszystkie przeżycia z tym związane odcisnęły się na tyle głęboko, że  powracały przez całe jego życie.

Reasumując. Współcześni ludzie często mówią o męstwie i odwadze walczących w czasie wojny. Trudno jednak po latach dowiedzieć się, co każdy z walczących czuł. Można jedynie przypuszczać, że jak każdy zwykły człowiek nie był pozbawiony zwykłych ludzkich uczuć, jak lęk i obawa.

Zatem  warto pamiętać o tym, abyśmy my współcześnie żyjący, starali się unikać sytuacji, w których musielibyśmy mierzyć się odczuwać to samo co żyjący w czasach wojen…”

Na naszych spotkaniach Uczestnicy z wielką przyjemnością opowiadają o swoich pasjach czytelniczych i ulubionych autorach. Spotkania są również okazją do nawiązania nowych kontaktów i znajomości oraz tworzenia społeczności. Do naszych spotkań dołączyły  dwie  nowe klubowiczki p. Ewa i p.Olga i z miesiąca na miesiąc powiększa się nasze grono. Zapraszamy na spotkanie 24 lutego a książki które wybraliśmy to Klatka dla niewinnych Katarzyny  Bondy oraz Życie SUS Jonasta Bengtssona.

Skip to content