Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Kowalewska biblioteka również przystąpiła do tegorocznej edycji. W tych dniach Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała liczne atrakcje i niespodzianki.

Sobota 15 maja to dzień, w którym biblioteka podsumowała i zakończyła Tydzień bibliotek. Tego dnia można było  obejrzeć wystawę pokonkursową, konkursu czytelniczo-plastycznego „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Zakupić książki z kiermaszu  Książek Używanych za 1 zł

Przewidziane były również niespodzianki dla Czytelników którzy zapiszą się w tym dniu do biblioteki. Dodatkowo przygotowany został kącik plastyczny dla najmłodszych, gdzie można było pokolorować kolorowankę, narysować postać z swojej ulubionej bajki i koniecznie zostawić na pamiątkę w bibliotece. Dzieci miały też za zadanie,  uzupełnić naszą półkę z książkami, przygotowanymi wcześniej ilustracjami książek.

Na zakończenie ogłosiliśmy wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego” Ilustracja do mojej ulubionej książki”

Komisja przyznała następujące miejsca:

I KATEGORIA

Damian Dębiński  – I MIEJSCE

Antoni Frasunkiewicz –I MIEJSCE

Agata Lewandowska -II MIEJSCE

Julia Tokarska – II MIEJSCE

Jakub Tokarski- II MIEJSCE

Maja Kaczmarczyk – III MIEJSCE

Marcelina Kaczmarczyk- III MIEJSCE

II KATEGORIA

Wiktoria Wieczyńska- I MIEJSCE

Agata Makowska- I MIEJSCE

Paulina Nowińska – I MIEJSCE

Kacper Huzior- II MIEJSCE

Jakub Dalke- II MIEJSCE

Maja Świerad- II MIEJSCE

Amelia Piskorska- III MIEJSCE

Kinga Lewandowska  – III MIEJSCE

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w naszych konkursach.

Serdecznie dziękujemy za życzenia i laurki na Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dziękujemy drodzy czytelnicy Wam za to że jesteście. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki i przypominamy o akcji Mała książka Wielki Człowiek, projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zachęcamy do zapisania się do biblioteki. A dzieci już zapisane do naszej akcji do dalszego zbierania naklejek. A wszystkich do odwiedzania biblioteki.