Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek 15 maja, Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim świętowała wraz z Kamilą Cudnik na spotkaniu autorskim, autorką kryminałów. Kamila Cudnik zadebiutowała w 2019 roku książką „Historie miłosne”, rok później ukazała się druga historia „Zgadnij, kim jestem”. Osadzone we współczesności i obie rozgrywające się w Toruniu przyciągnęły wielu czytelników. Na tym jednak nie stanęło. Pisarka podjęła się zupełnie innego wyzwania – historycznego.
– Trylogia toruńska to kryminał retro, a jednocześnie opowieść o czasach, gdy Toruń był „najlepiej ufortyfikowaną knajpą Europy”, świat dopiero szykował się do pierwszej wojny światowej – tak na Facebooku o swojej trylogii pisze sama autorka.
„W cieniu twierdzy”, „Rytuał” oraz „Oczy małej dziewczynki” ukazały się na łamach wydawnictwa Zysk i S-ka. Stworzenie powieści historycznych z wątkami kryminalnymi wymagało od niej, jak sama przyznaje, wiele odwagi, ale i poświęcenia. Wiązało się to z poszukiwaniami – prześledziła archiwa, pamiętniki, przeczytała mnóstwo książek, by zaczerpnąć nie tylko inspiracji, ale i przekazać swoim czytelnikom to, co najważniejsze, czyli obraz minionych lat. ”. Podczas spotkania autorka nawiązała świetny kontakt z czytelnikami. Opowiadała o odkryciu w sobie pasji pisania i początkach twórczości, jak również o etapach powstawania kolejnych książek. Zdradziła skąd czerpie inspiracje Spotkanie było bardzo ciekawe, z humorem i przebiegało w przyjaznej atmosferze, a na zakończenie można było zakupić książki pani Kamili i otrzymać autograf.
W trakcie spotkania odbyło się wśród publiczności losowanie najnowszej książki Kamili Cudnik Wybacz. Dodatkowo rozlosowano, kilka innych pozycji książkowych różnych autorów. Dziękujemy za spotkanie zachęcamy do wypożyczania twórczości Kamil Cudnik wszystkie książki autorki są dostępne w naszej bibliotece.
Skip to content