Mimo epidemii koronawirusa zgodnie z tradycją Święty Mikołaj odwiedził Kowalewo Pomorskie. Tegoroczna wizyta Mikołaja odbyła się w zupełnie innej niż zwykle formule.

Mikołaj pojawił się na chwilę w ogródku przed  M-GOK aby rozdać prezenty dzieciom , które brały  udział w konkursach online organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim: „Mój ulubiony Miś”, „List do Świętego Mikołaja”, „Konkurs Piosenki Bajkowej”. Do M-GOK wpłynęło łącznie 81 prac konkursowych. Tego popołudnia Dyrektor M-GOK p. Barbara Niewidział z  z Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jackiem Żurawskim oraz Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie p.Ewą Bąk przywitali Mikołaja, dzieci z rodzicami i opiekunami. Mikołaj wręczył podarunki wszystkim uczestnikom konkursów.  Wyróżnienie w poszczególnych konkursach otrzymali:

„Mój ulubiony Miś”- Paulina Nowińska

„List do Świętego Mikołaja”-Julia Mytlewska,

„Konkurs Piosenki Bajkowej” -Lena Boluk-Sobolewska.

Mikołaj również pojawił się na chwilę na Placu 700-lecia, aby rozświetlić choinkę,  później szybko odjechał z Kowalewa Pomorskiego rozdawać prezenty.

Spotkanie z Mikołajem nie byłoby takie „słodkie”i przyjemne gdyby nie osoby i firmy, które wsparły nasze działanie finansowo, a są nimi:  Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im.Wł.St.Reymonta w Kowalewie Pomorskim, Firma Plastica  Frydrychowo, p. Leszek Mul , p. Jacek Dębski  oraz p. Witold Wiśniewski.

Poniżej zamieszczamy galerie prac z poszczególnych konkursów.

„Mój ulubiony Miś”

„List do Świętego Mikołaja”

„Konkurs Piosenki Bajkowej” – przejdź do nagrań wideo