Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim gościły już kolejny raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Tym razem była to grupa” Jeżyki” z Wychowawcami. Spotkanie w bibliotece miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Wizyta dzieci w wypożyczalni rozpoczęła się od zapoznania przedszkolaków z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Dzieci miały okazję przekonać się „co to jest biblioteka” – zobaczyły, wypożyczalnię dla dorosłych i dzieci oraz magazyn książek. „Jeżyki” wysłuchały opowiadania Wiktora Laskowskiego „Leśna szkoła”. I na koniec miały możliwość obejrzenia książek z działu dziecięcego.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, z prezentem w postaci zakładki do książki. Dzieci otrzymały również książkę do przedszkolnej biblioteczki. Panie Bibliotekarki dostały w podziękowaniu wiosenny kwiatek i obietnicę że wszyscy wrócą do biblioteki.

Skip to content