W dniu 16 października 2021 roku dokładnie w dniu czterdziestej trzeciej  rocznicę  wyboru Karola Wojtyły na Stolicą Piotrową Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXVIII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej motto tegorocznego  festiwalu brzmiało:  „Nie lękajcie  się”

W tym roku uroczystego otwarcia festiwalu dokonała p. Ilona Rybicka- Sałatowska  zastępca Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego  oraz p. Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK.

Na scenie zaprezentowało się 32 uczestników z Kurzętnika, Czernikowa, Lipna, Osieka nad Wisłą, Torunia, Marzęcic, Nowego Miasta Lubawskiego, Gdańska, Ostródy, Osówki oraz Kowalewa Pomorskiego którzy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja festiwalowa obradowała w następującym składzie:

1. p. Roman Fieberg
  2. p. Piotr Janiszewski
  3. p. Krzysztof Szulc

Po  przesłuchaniach konkursowych komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA DO 12 Lat

I m-ce   Liwia Rynkowska – Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku

I m-ce Zofia Sendzikowska – Szkoła Podstawowa im Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach

I m-ce Nadia Rogowska- Kurzętnik

I m-ce Zuzanna Gałka – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą

II m-ce Blanka Lewandowska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie

II m-ce Karolina Górzyńska – Publiczna Szkoła Muzyczna w Lipnie

II m-ce Lena Lewandowska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie

II m-ce Amelia Węgrzecka – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą

WYRÓŻNIENIE:

Blanka Kusińska – Szkoła Podstawowa im Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, oraz specjalne wyróżnienia otrzymała najmłodsza uczestniczka festiwalu Julia Zatorska

KATEGORIA 13 – 15 lat

I m-ce Natalia Redecka – Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

I m-ce Natalia Dobrowolska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie

I m-ce Julia Chwiećko – Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Lena Biernat – Szkoła Podstawowa w Osówce

II m-ce Marta Sobocińska – Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

Julia Wasielewska – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą

KATEGORIA  powyżej 16 lat:

I m-ce Zuzanna Worek – Liceum Ogólnokształcące w Lipnie

I m-ce Klaudia Dudulska – Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim

II m-ce Zuzanna Mytlewska – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą

II m-ce Julia Król – Czernikowskie Stowarzyszenie „ Czyż-Nie”

II m-ce Dominika Dreszler – Ostróda

II m-ce Jakub Lubański – Gdańsk

Dominika Sztonyk – V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

KATEGORIA ZESPÓŁ, SCHOLA:

I m-ce  Dziecięco Młodzieżowa Schola „ Źródło”

Najbardziej prestiżową nagrodę konkursu czyli GRAND PRIX  XXVIII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej otrzymała Karolina Zielińska – Akademia Muzyczna Gdańsk.

Nagrody dla zwycięzców wręczyli: p.  Ilona Rybicka – Sałatowska Zastępca Burmistrza Miasta, p. Magdalena Górna Skarbnik Gminy , p. Jerzy Kowalewski  Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, p. Grzegorz Kotecki Prezes Fundacji „ Uśmiechnij Się” oraz członkowie komisji.

Dziękujemy wszystkim, którzy buli z nami podczas XXVIII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych festiwalach i przeglądach.