Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.
Marek Tulliusz Cyceron
Tydzień Bibliotek 2024 dobiegł końca.
Hasłem tegorocznego tygodnia było “Biblioteka – miejsce na czasie” podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, uwzględnia nowe trendy, ale także eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury. “Biblioteka – miejsce na czasie” to przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty.
Kowalewska Biblioteka świętowała cały tydzień 8- 15 maja. Dziękujemy wszystkim czytelnikom tym najmłodszym i tym dorosłym, że zechcieli świętować z nami ten ważny dla nas Tydzień. Ale nie zwalniamy tempa i zapraszamy wszystkim do odwiedzania Naszej Biblioteki oraz zapisania się do naszej placówki. Na dzieci nowo zapisanych czekają dodatkowe atrakcje, przypominamy o akcji Mała Książka Wielki Człowiek. Dla Dorosłych dużo nowości wydawniczy i możliwość indywidualnego zamówienia książki, której nie posiada biblioteka.
Dziękujemy za życzenia i Laurki, niezmiernie nam miło, że o nas pamiętaliście.
W tygodniu Bibliotek, gościliśmy Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Kowalewie Pomorskim, Młodzież Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Uczestników Dziennego Domu Pobytu im. Siostry Moniki-Teresy Gojtowskiej w Kowalewie Pomorskim. Gośćmi naszego Tygodnia byli Pan Dariusz Rozwadowski lokalny pisarz. Książki pana Dariusza można zakupić u nas w bibliotece i wypożyczyć, Pani Kamila Cudnik Pisarka kryminałów, której książki są do wypożyczenia w bibliotece. Placówkę swoją obecnością zaszczycili; goście pan Jacek Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, pani Monika Piróg Sekretarz Gminy, pani Ilona Rybicka -Sałatowska Zastępca Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, pani Magdalena Górna Skarbnik Gminy.
W tych dniach odbyło się comiesięczne spotkania Kowalewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Do końca Maja czekają na czytelników dwa kiermasze: Książek Używanych oraz Wiosenny kiermasz taniej książek dla dzieci i młodzieży.
Pozdrawiamy wszystkich Serdecznie i do Zobaczenia w Bibliotece.
Skip to content