To już kolejne spotkanie z seniorami Dziennego Domu Pobytu Opieki Społecznej w Kowalewie Pomorskim. Nasze spotkania w bibliotece mają na celu wzajemnie się poznanie i polubienie. Na początek dobra jest prezentacja biblioteki i księgozbioru i właśnie w taki sposób biblioteka zabiega o uwagę seniorów. Poleca książki, opowiada o aktualnej ofercie biblioteki, zachęca do odwiedzin i udziału w wydarzeniach.
Z uwagi na niedawno minione święto zakochanych, spotkanie nasze odbyło się pod znakiem serduszka. Zachęcaliśmy do dyskusji o książkach z miłosnym wątkiem, ale także takich, których bohaterowie znajdują się w pięknym wieku senioralnym, wspominaliśmy najpiękniejsze książki o miłości, które były sfilmowane , dyskutowaliśmy o najsłynniejszych literackich parach wszech czasów.
Była kameralna atmosfera, sympatyczna rozmowa na temat czytelniczych preferencji i ostatnio poznanych tytułów, a także zaproszenie do udziału w dyskusjach literackich do Kowalewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na zakończenie spotkania były i prezenty: książki, które trafią na prywatną półkę seniora, raz serduszka z cytatami  o miłości.

Dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas podopiecznym Dziennego Domu Pobytu, których gościliśmy  u siebie i mogliśmy zaprezentować wnętrza kowalewskiej Biblioteki oraz możliwości, jaki stwarzamy dla każdego.

Skip to content